اخبار داخلی

۱۰ شهریور ۱۴۰۱
هدیه پتروشیمی امیرکبیر در هفته دولت به مردم شهرستان بندرماهشهر؛ افتتاح ۲۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)با مشارکت کمیته امداد و پتروشیمی امیرکبیر
۱۰ اَمرداد ۱۴۰۱
شرکت پتروشیمی امیرکبیر ( سهامی عام ) درنظر دارد نسبت به شناسایی تامین کنندگان یا تولید کنندگان داخلی وخارجی مواد شیمیایی مصرفی مجتمع خود( به شرح ذیل ) اقدام نماید .
۲۱ تیر ۱۴۰۱
مهندس مصدقی فرد در مجمع عمومی وفوق العاده سالیانه  پتروشیمی امیرکبیر خبر داد:صرفه جویی ارزی ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی از محل
مهندس مصدقی فرد در مجمع عمومی عادی وفوق العاده سالیانه پتروشیمی امیرکبیر خبر داد:صرفه جویی ارزی ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی از محل بومی سازی قطعات/ثبت بالاترین رکورد EPS در سنوات گذشته/سهم ۵۳ و ۳۷ درصدی پتروشیمی امیرکبیر در بازار داخلی پلی اتیلن سبک خطی و سنگین/تقسیم ۱۱۰۰۰ریال سود برای هر سهم
۱۲ تیر ۱۴۰۱
انجام موفقیت آمیرتعمیرات اساسی واحدپلی اتیلن سنگین پتروشیمی امیرکبیر به دست متخصصان داخلی
تعمیرات اساسی واحد پلی اتیلن سنگین(HDPE)شرکت پتروشیمی امیرکبیر به دست متخصصان داخلی و پس از ۲۴ روز تلاش شبانه روزی در روزهای گرم خردادو تیرماه ۱۴۰۱ به انجام رسید و این واحد از تاریخ هشتم تیرماه با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار گرفت.
۱۶ خرداد ۱۴۰۱
فراخوان شناسایی منابع،شرکت ها وتأمین کنندگان موادشیمیایی
شرکت پتروشیمی امیرکبیر (سهامی عام ) در نظر دارد نسبت به شناسایی تأمین کنندگان یا تولیدکنندگان ِ داخلی و خارجی مواد شیمیایی معرفیِ مجتمعِ خود( به شرح جدول ذیل ) اقدام نماید.
۰۲ خرداد ۱۴۰۱
۳میلیون و ۷۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی پتروشیمی امیرکبیر از مسیر ساخت داخل و خودکفایی/نقشه کشی ۷۵۹ قطعه برای ساخت داخل
۳ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی پتروشیمی امیرکبیر از مسیر ساخت داخل و خودکفایی/نقشه کشی ۷۵۹ قطعه برای ساخت داخل

شرکت پتروشیمی امیرکبیر و اداره ساخت داخل این مجموعه در راستای خودکفایی و حمایت از تولید داخلی، اقدامات موثری را در زمینه تامین تجهیزات و قطعات و برخی کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی در سال ۱۴۰۰ به انجام رسانید. به‌عنوان نمونه پتروشیمی امیرکبیر در سال گذشته از محل ۶۰۰ قطعه ساخته شده در اداره ساخت داخل و خرید ۱۶۶ قطعه که دارای سابقه خرید قبلی بودند،توانست بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو معادل ۹۸ میلیاردتومان صرفه جویی ارزی و ریالی برای کشور و این مجموعه به همراه داشته باشد.
همچنین در بخش مهندسی معکوس پتروشیمی امیرکبیر ۷۵۹ قطعه را جهت ساخت و سفارش نقشه کشی کرده که همگی دارای کتابچه هستند و از این تعداد ۲۳۸ قطعه در ردیف سفارش قرار گرفته اند.
همچنین این مجموعه تولیدی برای تهیه برخی اقلام پرمصرف تاسیساتی و فنی صنعت پتروشیمی که آن را در زمره پروژه اقلام پرتحرک قرار داده نیز در حال دریافت پیشنهادات فنی جهت بررسی، تایید و نهایتاً سفارش است.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
تحقق کمترین توقفات واحدهای تولیدی ازابتدا تاکنون
پتروشیمی امیرکبیر طی سال ۱۴۰۰ توانست در شاخص‌های کلیدی عملکرد از جمله تولید کل،تولید محصولات پلیمری و تولید اتیلن،بالاترین رکورد طی سنوات اخیر را به ثبت برساند و همچنین در کاهش توقفات واحدهای تولیدی نیز رکورد کمترین میزان توقفات را از خود به جای بگذارد.