شرکت پتروشیمی امیرکبیر / نمایش جزییات خبر
ازسرگیری حمل و نقل ریلی محصولات پلیمری در پتروشیمی امیرکبیر

ازسرگیری حمل و نقل ریلی محصولات پلیمری در پتروشیمی امیرکبیر

ازسرگیری حمل و نقل ریلی محصولات پلیمری در پتروشیمی امیرکبیر
شرکت پتروشیمی امیرکبیر با فراهم سازی زیرساخت خطوط ریلی موفق به تسهیل حمل و نقل محموله‌های سنگین به مقاصد مختلف از طریق حمل و نقل ریلی به صورت دائم شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی امیرکبیر، بعد از پیگیری‌های انجام شده برای رفع موانع انجام حمل و نقل ریلی در این شرکت، طی روز‌های آینده محموله چند صد تنی محصولات پلیمری از طریق زیرساخت ریلی به مقاصد مورد نظر بارگیری می‌شود تا با استمرار این روند، ظرفیت و پتانسیل منطقه ویژه اقتصادی در این زمینه استفاده شده و با سرعت بیشتری بر ریل توسعه به حرکت درآید.

با توجه به اهمیت موضوع حمل به موقع محصولات و تلاش درجهت کاهش خطرات جاده‌ای وهمچنین خطرات ناشی از ترافیک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به‌خصوص در محدوده شرکت امیرکبیر، کارگروه متشکل از مدیریت ارشد سازمان و با محوریت اداره انبار محصول خروج محصولات از طریق خط ریل راه آهن را در دستور کار قرار داد.

این شرکت برنامه ریزی تعمیرات خطوط ریلی و هماهنگی گمرکی و منطقه‌ای را با همکاری گمرک و راه آهن جمهوری اسلامی و واحد‌های مرتبط در پتروشیمی امیرکبیر انجام داده است، که تسهیل حمل کالا از طریق حمل و نقل ریلی را به‌دنبال خواهد داشت.

این مجتمع تولیدی در فاز اول تمرکز بر خروج سالانه ۲۰ درصد تولیدات خود را ازطریق ریل داشته و در افق ۱۴۰۰ نیز تلاش دارد با برنامه‌ریزی صحیح این عدد را به ۵۰ درصد برساند.

 شرکت پتروشیمی امیرکبیر در سایت ۴ منطقه ویژه پتروشیمی واقع شده و نزدیک‌ترین شرکت به اداره بنادرو ودریانوردی بندرامام خمینی (ره) از عظیم‌ترین بنادر کشور است.

۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲,۸۳۳
کد خبر : ۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید