شرکت پتروشیمی امیرکبیر / نمایش جزییات خبر
اهتمام پتروشیمی امیرکبیر در استفاده از فناوری های جدید در کاشت درختان

اهتمام پتروشیمی امیرکبیر در استفاده از فناوری های جدید در کاشت درختان

اهتمام پتروشیمی امیرکبیر در استفاده از فناوری های جدید در کاشت درختان
کارکنان شرکت پتروشیمی امیرکبیر با حمایت های مالی این شرکت موفق به اجرای فناوری گرواسیس برای کاشت درختان در اراضی بیابانی و سنگلاخ، بدون نیاز به آبیاری با استفاده از ظروف واترباکس شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، عبدالقادر عساکره روز یکشنبه با تشریح جزئیات فناوری کاشت درخت در زمین های بیابانی اظهار کرد: گرواسیس یک فناوری کاشت درخت در اراضی بیابانی و سنگلاخ بدون نیاز به آبیاری است که در سال 2002 توسط یک مخترع هلندی ابداع شد، در این روش که تقلیدی از روش مادر طبیعت در رشد درختان است، تنها یک بار در ابتدای کاشت و به مقدار 60لیتر آب مورد نیاز است.

وی افزود: در این روش، از ظروف خاصی برای کاشت استفاده می شود که واترباکس یا گروباکس نام دارند، به کمک همکاران علاقه‌مند ما در پتروشیمی امیرکبیر با حمایت‌های مدیریت و بهره‌گیری از این روش به منظور آزمایش کاشت درختان در شرایط دشوار آب و هوایی خوزستان، موفق به کاشت 10 درخت در روستای عگله میاح از توابع شهرستان بندرماهشهر شدیم.

کارشناس برنامه ریزی، منابع انسانی و مدیریت عملکرد شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه به دیگر جزئیات اجرای این طرح در بندرماهشهر اشاره کرد و گفت: این طرح آزمایشی با حمایت های مالی شرکت پتروشیمی امیرکبیر و همکاری های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرماهشهر در کاشت درختان، اردیبهشت ماه 97 در زمین های اطراف روستا آغاز شد.

عساکره اضافه کرد: اکنون با گذشت یک سال با وجود مشکلات عدیده‌ای از جمله گرمای طاقت فرسا، گرد و غبار و دست کاری واترباکس‌ها توسط مردم محلی از میان 10 نهال کاشته شده، 8 اصله نهال با موفقیت رشد کردند، این نهال‌ها بعد از جداکردن واترباکس‌ها قادر خواهند بود به طور طبیعی به رشد خود ادامه دهند.

وی در پایان عنوان کرد: تمامی مراحل کاشت و رشد درختان پایش شده و به ثبت رسیده است و سازمان‌ها و افرادی که تمایل به کاشت درختان طبق این روش را دارند می‌توانند با هزینه کمتر و درصد موفقیت بیشتر نسبت به سایر روش‌های کاشت اقدام کنند تا روزی  شاهد زمین‌های آباد و پر از درخت در خوزستان و سایر نقاط کشور عزیزمان باشیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۲,۴۷۴
کد خبر : ۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید