شرکت پتروشیمی امیرکبیر / نمایش جزییات خبر

برنامه های تامین پایدار خوراک اقتصادی در سال 98

برنامه های تامین پایدار خوراک اقتصادی در سال 98
پتروشیمی امیرکبیر درسال 98،اقداماتی را در جهت رفع موانع تامین پایدار خوراک انجام داده است تا بتواند بر موانع محیطی غلبه کند.

 

مسئله تامین خوراک،یکی از اساسی ترین موضوعات پتروشیمی امیرکبیر در سال 98 بود که این شرکت توانست به رغم برخی موانع،در زمینه تامین خوراک پروژه های جایگزین را برای رفع مشکل پیاده سازی کند.از جمله این پروژه ها،می توان به پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز اتان اشاره کرد. در این پروژه گاز اتان عسلویه به مجتمع امیرکبیر به صورت جامبوکانتینر منتقل می شود و بالغ بر دوهزار میلیارد ریال سود خالص در پی دارد. مهم ترین دستاورد این پروژه،تولید اقتصادی با تامین پایدار گاز اتان و کاهش تمام شده قیمت محصولات شرکت است.

به گزارش روابط عمومی تروشیمی امیرکبیر، از آن جمله اقدامات شرکت در حوزه تامین پایدار خوراک اقتصادی می توان به این موارد اشاره کرد: انجام اقدامات لازم جهت انعقاد قرارداد با پاالیشگاه گاز بیدبلند که در صورت اجرای پروژه و در سرویس قرار گرفتن پالایشگاه مذکور امکان دریافت 300 هزار تن اتان در سال را میسر می کند،اجرای پروژه لاین 10 اینچ کریدور خوراک برای دریافت بهنگام خوراک از منابع تامین کننده خوراک در سطح منطقه ، برای دریافت خوراک از مخازن مستقر در سایت پایانه ها و اکسیر شیمی،اجرای خط مستقل 12 اینچ دریافت اتیلن از خط اتیلن غرب، عقد قرارداد با شرکت پتروشیمی باختر جهت دریافت 15-10 تن در ساعت، یعنی حدود 120-80، هزارتن اتیلن در سال از طریق خط اتیلن غرب، عقد قرارداد با شرکت پتروشیمی مروارید جهت دریافت 20-15 تن در ساعت، یعنی حدود 160-120، هزارتن اتیلن در سال از طریق خط اتیلن غرب و عقد 64 قرارداد با شرکت پتروشیمی جم جهت دریافت اتیلن حداکثر 30-10 تن در ساعت.

۲۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۵۳
تعداد بازدید : ۲,۴۹۷
کد خبر : ۲۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید