شرکت پتروشیمی امیرکبیر|نمایش جزییات خبر

دیدار سفیر جمهوری بلاروس با مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر

دیدار سفیر جمهوری بلاروس با مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت پتروشیمی امیرکبیر، دمیتری کالتسوف سفیر کشور جمهوری بلاروس به منظور همکاری‌های دوجانبه‌ی تجاری، فنی و علمی در حوزه‌ی صنایع پتروشیمی، با سعید صادقی مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر دیدار کرد.

در این دیدار مدیر عامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر با معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت بالای این شرکت در بخش‌های مختلف اظهار داشت: شرکت پتروشیمی امیرکبیر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پلی‌اتیلن کشور است که تولید کننده‌ی پلیمرهای سبک،سنگین و سبک خطی در مجتمع پتروشیمی امیرکبیر واقع در منطقه‌ی ویژه اقتصادی پتروشیمی درشهرستان بندرماهشهر مشغول به فعالیت است. 

 

دکتر سعید صادقی با اشاره به ظرفیت های بالای تجارت دو کشور افزود: با توجه به کیفیت ممتاز برخی گریدهای این شرکت و استقبال چشم گیر بازارهای جهانی از تولیدات این مجموعه، علاقمند هستیم تا با همکاری های مشترک، شاهد توسعه‌ی بازار و صادرات محصولات پتروشیمی امیرکبیر باشیم. 

 

وی با استقبال از همکاری دوجانبه در تجارت و دانش فنی خاطرنشان کرد: با توجه پتانسیل بالای جمهوری اسلامی ایران و خصوصا مناطق نفت خیز، فرصتی بی نظیر جهت سرمایه گذاری تجار بلاروس در این عرصه مهیا شده است که می تواند برای هر دو کشور منافع قابل توجهی به همراه داشته باشد. 
 
دمیتری کالتسوف سفیر جمهوری بلاروس در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با مدیرعامل و مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر، ضمن گزارشی از صنعت نفت و پتروشیمی در کشورش گفت: ۲۰مجتمع پتروشیمی به صورت هلدینگی در کشور بلاروس وجود دارد که اکثرا دولتی هستند و با کمک مجموعه پتروشیمی امیرکبیر در بحث دانش فنی و علمی می‌تواند کمک بزرگی برای تعامل و همکاری بیشتر باشد. 

 

وی با اشاره به سفر رسمی هیئت نفتی بلاروس درسال جاری به کشور ایران که وزیر نفت کشورش به همراه معاونین و برخی مدیران شرکت ها انجام خواهد شد، اعلام آمادگی کرد تا با دعوت دکتر سعید صادقی مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیر کبیر، در منطقه ی ویژه‌ی اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر حضور یابند تا با دیدارهای دوجانبه و یا چند جانبه بتوانند شاهد تعامل هرچه بیشتر دو کشور باشند. 

 

کالتسوف با تاکید بر وجود آکادمی علمی و چندین دانشگاه در رشته های نفت و صنایع پتروشیمی در بلاروس افزود: با توجه به تحقیقات پایه و تحقیقات توسعه ای در دانشگاه های این کشور، میتوان با ارائه راهکارهای درازمدت، شاهد همکاری های علمی بین مراکز دانشگاهی دو کشور باشیم.

 

در پایان این دیدار، دکتر صادقی اعلام آمادگی کرد تا شرکت پتروشیمی امیرکبیر ضمن میزبانی از هیئت سرمایه گذاران و تجار بلاروسی در منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر، زمینه ساز ایجاد یک بستر تجاری در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی بین دو کشور باشد.
 
۱۵ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۴۸
www.akpc.ir |
تعداد بازدید : ۳,۲۲۶
کد خبر : ۴۴۹
کلیدواژه ها: بلاروس, دمیتری کالتسوف, سفیر بلاروس, سعید صادقی پتروشیمی امیرکبیر, سعید صادقی پتروشیمی, سعید صادقی, پتروشیمی امیرکبیر, پتروشیمی, ماهشهر, بندر ماهشهر, دکتر سعید صادقی, پتروشیمی ماهشهر, دمیتری کالتسوف

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید