شرکت پتروشیمی امیرکبیر / نمایش جزییات خبر
به منظور تداوم تولید مجتمع انجام شد

سرویس دهی آب کولینگ واحد CF

سرویس دهی آب کولینگ واحد CF
رئیس واحد CF شرکت پتروشیمی امیرکبیر گفت: سرویس دهی آب کولینگ جهت تداوم تولید واحدهای LD، LLD، HD, PP، OL و BD/B1 از جمله اقدامات واحد CF در دو ماه گذشته بود.

 کیوان زعفری رئیس واحد CF شرکت پتروشیمی امیرکبیر با اعلام خبر سرویس دهی آب کولینگ واحدهای تولیدی اظهار داشت: از جمله مهمترین کارهای انجام شده در بهره برداری واحد CF  طی دوماه مهروآبان 98سرویس دهی آب کولینگ جهت تداوم تولید واحدهای LD، LLD، HD, PP، OL  و BD/B1 می باشد؛ جهت انجام این مطلب سعی می شود تا با اعمال دقیق نظرات فرآیند واحد CF و شرکت مشاور کولینگ تاور،کیفیت آب کولینگ را به لحاظ خوردگی و رسوب در حد مطلوبی نگه داشت .

وی افزود: حفظ سلامت فیزیکی تجهیزات واحد و پیگیری تعمیرات آنها درراستای حفظ تولید مجتمع بوده که در این خصوص حدود 300 درخواست کارتعمیراتی طی دو ماه گذشته توسط بهره برداری وبرنامه ریزی CF صادر وپیگیری شده است.

رئیس واحد CF شرکت پتروشیمی امیرکبیر به بخش دیگری از عملکرد این واحد در دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت: کمک به پیشبرد فرآیند نوسازی کیمیکال استیشن و سیستم فیلتر اسیون بلودان کولینگ تاور الفین و پلی الفین توسط شرکت JPS در راستای بهبود کیفیت آب کولینگ و همچنین در جهت کاهش هزینه های استهلاک تجهیزات واحد های عملیاتی بوده که در دو ماه گذشته بانظارت فرآیند واحد CFوهمچنین باکمک بهره برداریCFدر جریان بوده است.

 مهندس زعفری اضافه کرد: این مورد به دلیل تصفیه پساپ کولینگ الفین قرار است کاهش هزینه هایی در خصوص مصرف انرژی به همراه داشته باشد، در راستای کاهش مصرف انرژی با همکاری مسولین محترم کمیته انرژی مجتمع پیگیری تهیه وتعویض تله های بخار معیوب روی هدر بخارمجتمع وسایت فلر انجام شده ودرحال ادامه است.

این مسئول ادامه داد: تفکیک و تخلیه ضایعات واحد به انضمام معرفی متریال های مازادی همچون ولو و سایر اتصالات خطوط به کمیته مازاد در راستای کمک به شرکت توسط اداره تعمیرات مجتمع در شرایط سخت کنونی تحریم صورت گرفته است .

کمک در خصوص انتقال خوراک اتان

رئیس واحد CF شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه به بیان نقش این واحد در رابطه با تامین خوارک پرداخت و اظهار داشت: کمک به تصمیم سازی مدیریت محترم مجتمع در خصوص انتقال خوراک اتان به مجتمع  و تداوم فرآیند انتقال بنزین به شرکت اکسیر شیمی جهت ذخیره و صادرات و همچنین دریافت رفینیت از مخازن این شرکت جهت افزایش تولید اتیلن واحد الفین از جمله فعالیتهای جاری دو ماه گذشته واحد CF بوده است .

زعفری با تاکید بر اینکه  پیگیری و کمک به اداره تعمیرات و تدارکات جهت انتقال محموله پکینگ های سل E کولینگ تاورالفین به سایت واحد را یکی دیگر از اقدامات این واحد به شمار می رود خاطرنشان کرد:  این موضوع  از جمله اقدامات صورت گرفته جهت افزایش بازدهی دمایی برجهای خنک کننده می باشد که مقرر شده در اورهال زمستان 1398 کولینگ الفین به انجام برسد، که یقینا تعویض این پکینگ ها برروی افزایش تناژ تولیدی واحد HDوالفین در تابستان پیش رو تاثیر گذار است .

وی در پایان عنوان کرد: واحد CF بدلیل پراکندگی سایت، تنوع کاری و ارتباط با کلیه واحدهای مجتمع فعالیتهایی بیش از موارد ذکر شده وجود دارد که در این مجال نمی گنجد. فرصت پیش آمده غنیمت است که از کلیه همکاران مجتمع وخصوصا همکاران بهره برداری واحد CF به جهت عرق مذهبی وملی در جهت کمک به تداوم تولید مجتمع در هرشرایطی خصوصا شرایط سخت پیش آمده در هفته های گذشته تقدیر وتشکر کنم.

 

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۸
تعداد بازدید : ۳,۶۲۵
کد خبر : ۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید