شرکت پتروشیمی امیرکبیر / نمایش جزییات خبر
نگاهی به فعالیت های واحد خودکفایی و ساخت داخل

شبیه سازی و بومی سازی قطعات پیچیده

شبیه سازی و بومی سازی قطعات پیچیده
سرپرست اداره خودکفایی و ساخت داخل شرکت پتروشیمی گفت: در سال جاری این اداره با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان مجرب توانسته قطعات اساسی و پیچیده مورد نیاز واحدهای تولیدی مجتمع را شبیه سازی و بومی سازی کند.

ساخت برنر کوره واحد الفین با تکنولوژی جدید جهت افزایش مقاومت دمایی و حذف NOX

عرفان زیاری فر رئیس اداره خودکفایی و ساخت داخل شرکت پتروشیمی امیرکبیر اظهارداشت: با توجه به اینکه برنرهای نوع خارجی منسوخ شده و میزان NOX،CO2 وNO2 در کوره ها بالای 1 می باشد، سازنده داخلی تغییراتی در نوع شعله و تیپ آن انجام داده که باعث می شود تیپ آن مقاومت بیشتری در مقابل حرارت داشته و بعد از هر SHUT DOWNبا استفاده از هوا تمیز شود و شعله آن نیز قابل تنظیم می باشد.

وی افزود: برنر ساخته شده توسط سازنده مذکور جهت مجتمع ساخته شده و حدودا به مدت 11 ماه در واحد الفین در سرویس می باشد و از رضایت کامل فنی برخوردار است .

 

SLIP PLATE

 رئیس اداره خودکفایی و ساخت داخل شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه با اشاره به ساخت داخلی یکی دیگر از قطعات اصلی و پیچیده مورد نیاز این شرکت عنوان کرد: ارزیابی توانمندی ها و همکاری شرکتهای سازنده داخلی نه تنها باعث ارتقای کیفیت قطعات تولیدی شده بلکه باعث افزایش ساخت داخل قطعات خواهد شد که این امر در کاهش واردات اسپیدها نیز تاثیرگذار بوده است.

مهندس زیاری فر ادامه داد: با توجه به  فوریت تقاضای ساخت اسپید و نظر به اینکه در سال های قبل از شرکت های خارجی تهیه  می شده با بررسی و ارزیابی شرکت های توانمند داخلی توانستیم تاییدیه فنی قبل از ساخت و بعد از ساخت تعداد 842 اسپید از واحد متقاضی اخذ نماییم و این تعداد اسپید را با توجه به نیاز مبرم واحد الفین، علاوه بر صرفه اقتصادی ارزی که برای مجتمع پتروشیمی امیرکبیر به همراه داشته برای نخستین بار با کمترین زمان ممکن در مجتمع انبوه سازی کنیم.

ساخت قطعات اکچویتورهای دابل اکشن با سایزهای 2 اینچ و 3 اینچ

وی به یکی دیگر از موفقیت های این اداره اشاره کرد و گفت: کلیه قطعات مربوط به اکچویتورهای دابل اکشن، مهندسی معکوس شده وکلیه اطلاعات فنی مورد نیاز از قبیل نقشه های ساخت، ابعاد واندازه ها، نوع متریال استفاده شده، میزان سختی، پوشش، تلرانس های هندسی وابعادی استخراج گردیده و توسط دستگاه اسکن سه بعدی، نقشه برداری آن انجام شده است وطراحی نهایی آن به پایان رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمامی متریالهای مورد استفاده استنلس استیل و سوپرآلیاژ کارپذیر بوده که آنالیز آنها مورد تأیید مجهزترین ومعتبرترین آزمایشگاه شرق کشور قرار گرفته است، بخشی از قطعات آن نیز با متریال آلومینیوم وگرید 8000 بوده که کاملاً داخلی می باشد.

 رئیس اداره خودکفایی و ساخت داخل عنوان کرد: جهت تولید این اکچویتورها و اجزای یدکی آن ها، کلیه قطعات قالب سازی شده است و تمامی قطعات آن ها توسط بهترین ماشین آلات تراش وفرز CNC وبا دقت 05/0میلیمتر تولید شده است که نتایج اندازه برداری وکنترل کیفیت موجود می باشد.

  وی ادامه داد: توجه به این نکته مهم بسیار ضروری است که با توجه به بومی سازی و ساخت اکچویتورها جهت بهینه سازی و MODIFY کردن اکچویتورها، سیلندرهای داخل اکچویتورها هارد آنادایزد (HARD ANODIZED) وکرم سخت گردیده است که تا حداقل دو برابر نسبت به نمونه های خارجی آن دارای کارکرد مؤثر، مقاومت وعمر مفید می باشد و همچنین سبب جلوگیری خروج ارز از کشور می شود و باعث سهولت در دسترس بودن این قطعات جهت تهیه و تحویل آنها به شرکت می باشند.

   مهندس زیاری فر در پایان عنوان کرد: شایان ذکر است تمامی مراحل انجام کار نظیر نقشه های فنی، نتیجه تستهای آنالیز مواد ومدارک و نقشه های ساخت بصورت دفترچه فنی آماده شده اند، درصورت نیاز به این قطعات در اسرع وقت و با بهترین کیفیت در اختیار واحدهای تولیدی شرکت پتروشیمی امیرکبیر قرار می گیرند.

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۲,۹۹۹
کد خبر : ۷۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید